SFK Bloody Joxer


Report z Xenaconu v Borači, 10.-12.9.2004

Pá 10.9.2004
   Odjezd od teplického nádraží ve 20:05 po naložení kamarádky z Mostu, která přijela vlakem. Cesta v noci probíhal v poklidu, s kolegyní Verčou jsme povídali o cestování (já poznávačky (Řecko, Egypt, skandinávie,..), ona procestovala kus ČR stopem,... , o muzice, práce/škola apod). Kolem 21:15 jsme byli v Praze. Při nájezdu na hl. silnici přes Vltavu podél Štvanice jsme viděli nad Prahou ohňostroj. Pokračování dále na Brno. V jednu chvíli jsem na dálnici najel na igelit a ten se přichytil někam na spodek auta a šustil. Nechtěl jsem aby to poškrábalo lak nebo něco a tak jsem na dálnici zastavil s 4i blinkrama. Kolegyně akorát telefonovala, tak se to hodilo. Igelit jsem ale nenašel a navíc byl moc provoz a nechtěl jsem lehat pod auto. Pokračoval jsem dál šustíc a zastavil na nejbližším parkovišti. Verča si odskočila a já hledal igelit - pod levým zadním kolem nebyl, pod pravým zadním kolem nebyl, z obou boků vidět nebyl.... Byl zachytlej pod levý předním kolem - tak jsem ho vyndal a pokračovali jsme dále.
   Cesta opět v poklidu, nikde žádné zácpy. Rychlost jsem držel mezi 120 a 150 km/h. Honda šlapala jak hodinky. Postupně jsme míjeli odbočky na místa kolem dálnice (Benešov, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí,..) až jsme odbočili na Velkou Bíteš (22:45). Průjezd vesničkami a lesnatou krajinou se spoustou esíček, prostě test řidičských zkušeností (což mám rád a v noci jsem to ještě nikdy nejel). Dojeli jsme do Tišnova, kde právě probíhala pouť (23:00) a po průjezdu městečkem pokračování na Borač. Po průjezdu 2 dalších vesniček jsem tam byli.
   Borač jsem pozdravil tradičně zatroubením. Po přejezdu mostu přes říčku a zabočení vpravo ke KD jsme dojeli na místo. Poblíž Kulturního Domu bylo již celkem dost aut a vedle něj již plápolal oheň. Opět tradiční zatroubení (23:20), výstup z auta a přivítání se s ostatními Xenity. Registrace a zaplacení vstupného, vyfasování plakátu a odznáčku s kreslenými postavičkami Xeny+Gabriely (fakt pěkný, již mám 3). Vysvětlení pozdního přijezdu (otel byl do 18:30 v práci a pak jsme slavili jeho 50-tiny). Poté volná zábava. Dostal jsem hned klacek a buřta a tak si ho opekl. Pokec pokračoval (mluvil jsem s kolegou Romanem, se kterým jsem se potkal v Egyptě). Kolegové se ptali na cestu po dálnici (odpoledne byla prý děsná zácpa, my však projeli plynule a v pořádku). Dopil jsem (s pomocí) láhev rumu a kolu. No skončili jsme zhruba ve 2:30. Přesun dovnitř, rozbalení spacáku a ulehnutí.

So 11.9.2004
   Budíček v 7:30. Ráno po rumové smršti celkem OK. Hygiena v rámci možností. K snídani čínská polévka a rohlíky. Ostatní se pomalu probouzejí. Od 8:30 pokec se Sexenou a Kubullou, se Sexenou výměna CD/DVD za peníze (vypálila mi epizody seriálu Mutant-X, které se ještě ani nevysílaly v ČR)
   Od 9:00 promítání (z PC přes projektor na plátno) epizody Xeny "Crusader" ze 4. série (v angličtině s titulky). OD 10:00 hodin poté Warlockova přednáška ohledně vydaných DVD se ep. Xeny - na DVD 2. a 3. série se nachází celkem dost bonusů (video komentář Lucy + Renné (Xena+Gabiela) k některým episodám, komentáře ostatních herců/hereček a producenta Tapperta,...)
   Od 11:00 další promítání episody a to "The play's the thing" opět ze 4. řady. Dal jsem si oběd (rohlíky a rybičky). Od 12:00 následovala Dášina přednáška "Xenites". Bylo o fanoušcích seriálu po celém světě (jejich grafické výtvory (wallpapery, music videa), jejich fotky v kostýmech z conů, fan filmy o Xeně apod). Stejnou přednášku měla v Chotěboři (kde nás bylo asi jen 7).
   Poté (13:00) již přišel očekáváná okamžik. Kubulla představil své spolupracovníky (Robocop, Sexena, Xenaimer, Dáša,...) při natáčení jeho druhého fan filmu "Opožděná ruka". Řekl něco ohledně natáčení a poté již film pustil. Kubulla hrál Gabrielu a šlo o vzkříšení Xeny (Xenaimer) a jejich cestování z Egypta do Číny, kde museli porazil zlou Pao-Tsu (skvělí výkon Sexeny) s pomocí Xeniny dcery Evy (Dáša) a xeniny učitelky Lao Ma (Robocop). Skvělí děj, humorné scény, perfektní výkon dalších vedlejších postav (např. hostinská v čínské restauraci byla mladá vietnamka, souboj xenitů versus fandů Star wars...). Fakt skvělí.
   Po skončení krátká beseda s autory. Od Kubully jsem získal slíbená DVD se všemi episodami (1.-6. řada=132 eps) seriálu Charmed (Čarodějky) v angličtině a rovněž na VHS chybějící díl 321 z Primy (natáčel mi Alyl). Rovněž získání CD s jejich fan filmem.
   Od 15:00 následovala Sharčina přednáška z poznávacího zájezdu po Novém Zélandu. Sharka navštívila většinu míst, kde se natáčeli scény v Xeně a také v Pánovi prstenů, viděla bývalý dům Lucy Lawless atd. Fakt zajímavý, překrásná příroda. Ptal jsem se jí poté, jak se tam dostala a prý s cestovkou Adventura. Až vyhraju ve sportce :-), rozhodně se tam také vydám.
   Od 16:00 hod mělo být promítání ep "Stranger in the stranger world" z Herculese. Sice tam hrajou i postavy ze Xeny (Lucy), ale episodu jsem obětoval. Vydal jsem se autem do Tišnova. Častečně se trochu projet a také nakoupit nějaké pití (v KD přestala téct voda a nebylo čím ředit vitacity). Penny market mi zavřeli před nosem (16:08, mají do 16:00) a tak jsem to koupil na benzínce.
   Po návratu zpět následovala od 17:00 hod Warlockova přednáška ohledně subtextu ve Xeně. Subtext jsou různé scény ze seriálu, které mají naznačovat, že vztah 2 hlavních hrdinek je více než přátelství. Jde tedy o různé pohledy, doteky, žárlení, hádky, společné koupele, polibky apod. Subtext je u části fanoušků velmi populární (i u mne) a tvůrci si to dle jejich reakcí uvědomili a úmyslně, ale vkusně, takové scény natáčeli. Warlock tedy pouštěl takové ty scény a vše odborně komentoval.
   Po skončení přednášky pauza venku na schodech. Bylo po dešti a z řeky se začali vyloďovat vodáci v kajacích/kánoích. Od cca 18:20 se pustila episoda Furies a poté opět pauza na schodech s pokecem. Já chvíli odpočíval v autě a poslouchal rádio.
   Po 20:00 hodině přišel další hřeb Xenaconu a to divadlo. To zase dělá Molir a jeho spolupracovníci (TheMiro, Warlock, Sharka, Blanch, SirJoxer,...). Letos to nebylo pojato jako tradiční divadlo, ale jako kombinace živého představení a promítání filmu. Celé to trvalo přes 1 hodinu a skládalo se to z živé diskuze herců Xeny (Lucy, Renné, Kevin Smith (Ares), Ted Raimi (Joxer) a Roba Tapperta (producent)) ohledně toho, jak natočit celovečerní film o Xeně. Herci dodávali nápady, které se pak promítali předtočené na plátno. Byla to opět sranda a opět skvělé výkony vedlejších postav - Doga II coby vesničanka s hráběma byla skvělá, Dáša coby záporňačka také a samozřejmě i postav hlavních). Vše jsem si natočil (filmaři si to také natáčeli vlastní kamerou na stativu, v průběhu musel Warlock měnit kazetu). Po skončení následovala opět diskuze, herci popisovali "historky z natáčení" apod.
   Po 22:00 hod měla přijít Dášina přednáška o dalších počinech herců z Xeny (nové filmy/seriály, vystoupení na conech apod, přednáška byla i v Chotěboři), ale nekonala se. Místo toho se udělal kruh ze židlí, kam si všichni posedali a diskutovalo se. Já jsem se aktivně chatování neúčastnil, jen jsem "četl" příspěvny ostatních "ukecanějších" kolegů. Diskutovalo se a popíjeli se všelijaké nápoje. Občas jsem si odskočil do auta, pustil jsem si např. kousek divadla z kamery a poslouchal rádio. Projekce ep. "Past imperfect od 23:30" se také nekonala a pokračovala diskuze. Na mě již dolehla únava. Verča mě požádala o zapůjčení karimatky. Půjčil jsem ji jí a sám si ustlal na 8i židlích. Diskuze nepřestala před 1 hodinou ráno, mě však zdolala únava a usnul jsem.

Ne 12.9.2004
   Budíček ráno v 8:00 (vyspal jsem se do řůžova), snídaně, hygiena apod. Od 9:00 hod promítnutí ep. Paradise found. Od 10:00 mělo následovat společné focení, ale nahradila ho Dášina sobotní přednáška o hercích Xeny. Ta má něco kolem 2 hod. V 11:00 hodin jsem uskutečnil obchod se Sirem Joxerem (přivezl mi filmy The Core (je tam zmíňka o Xeně) a Scary Movie 3. Film Eurotrip s Lucy a herečkou z Buffy (natáčel se v Praze, coby falešný Amsterodam) se nevejde na CD (2*800MB) a je třeba ho dát na DVD). V 11:15 jsem už musel pomalu vyrazit. Verča akorát dohrála nějakou děsně složitou karetní hru, sbalila si a po rozloučení se se všemi jsme v 11:30 vyrazili k domovu.
   Počasí bylo v Borači a okolí skvělé - slunečno až polojasno. Projeli jsme Velkou Bíteš (objížďka kvůli pouti, stejně jako loni) a pokračovali po dálnici. Bylo zataženo a u Jihlavy začalo děsně pršet. A vydrželo to až do Litoměřic. S kolegyní jsem opět diskutoval na různá témata a snažili jsme se z rádia zjistit výledek našich hokejistů ve svět. poháru proti Kanadě - ani v několika sport. zpravodajstvích to neříkali. Verču jsem vyhodil asi 50 km před Prahou (odbočka na Český Štemberk a Divišov - tam máme poblíž chalupu) a po rozloučení se jsem pokračoval k domovu. Rádio na plný pecky a občas i zpěv :-) Stále pršelo a tomu jsem přizpůsobil i rychlost jízdy 100-130 km/h.
   Průjezd centrem Prahy opět hladký. Na D8 na Teplice jsem zastavil (14:30) na benzínce, trochu se protáhl, došel si na WC a koupil Deli tyčinku. Po sjetí z dálnice pokračování dále a příjezd do Teplic a Proboštova v cca 15:00 hod. Dokoukání závěru VC Belgie Formule 1, jezdci Hondy na 3. a 4. místě, tým B.A.R Honda na druhé místě v poháru konstruktérů (předstihli jsme Renault). Pokrač. oslav otcových 50tin. Počasí v okolí Teplic opět slunečně-polojasné.

Závěr: Opět skvělá akce, fan film i divadlo byly opět perfektní, přednášky taktéž (i přes to, že jsem je již min. 1 viděl) a rád jsem si opět oživil některé ep. Xeny a popovídal si s kamarády, případně poslechl si zajímavé historky a od srdce ze zasmál.
 
Sepsal Rolus, 14.10.2004