SFK Bloody Joxer


   No jasně, zase sem měla velký oči, že budu tvořit report za běhu a kentauří koblížek! Takže tu sedím a doufám, že si vzpomenu co a jak. Takže pěkně od začátku:

   Je pátek, sedm hodin večer, noc je zahájen a já se řítím kolem odbočky na Osovou Bytíšku (já věděla, že tenhle detail nezapomenu :) ) Samozřejmě jsem si kromě dokladů, jídla, buřtů, Joxerovy videokazety ....... prostě jsem si samozřejmě ani nevytiskla mapu. Ale já jsem přece neomylná Darth Annaud, která cestu zapamatovala pouze po dvou návštěvách Borače. A všichni sborově - "Jsi dobrá!" :)

   Dorazila jsem s přibližně hodinovým zpožděním, propásla prý epizodu Greater Good, ale svižně jsem se zapojila do diskuzí na všech místech i úrovních. Během noci jsem si odskočila pouze na epizodu Send in the Clones, jinak jsem se plně věnovala svým spoluconovníkům. Mezi spící většinu jsem se zapojila kolem půl druhé a okamžitě jsem upadla do hlubokého kómatu ....

   .... ze kterého jsem se začala pomalu probírat v sedm ráno, kdy se kolem mě nenápadně zvyšoval ruch probouzejících se xenistů. Ještě jsem si dospala svých pár minutek a po osmé hodině jsem se pomalu (abych se moc neunavila) vysoukala ze spacáku a začala se probouzet při promítání další epizody. Následovala skvělá přednáška Sexeny, následovalo promítání epizody, kterou si nepamatuju, a další skvělá přednáška Kubully o tom, jaké to bylo na Strong Women Of SF, následovaná již klasickým ječením ala Callisto.

   No a pak bylo promítání prvního českého Xena Fan Filmu. Co o něm říct? Podívejte, já už ho tak vychválila, že už mi docházejí slova :) Ihned jsem se natáhla po kopii na CD, jejíž obal jsem si pěkně nechala podepsat od všech hlavních protagonistů (miluju Kubullu, SeXenu, přítelkyni XENaimer i Varii Vojtu). A co že se dělo pak?

   Hledám v oficiálním programu ..... aha, přednášku měl Molir a já jsem byla ošklivá a na dost dlouhou dobu jsme se se SeXenou vzdálily od kulturního domu na soukromou drbačku. Když jsme se vrátily, složila jsem se pěkně na trávu, nastavila unavené, ospalé tělo zapadajícímu sluníčku a .....

   .....přišel kvíz. SeXena s Kubullou nás rozdělili do dvou družstev a po počátečních zmatcích se druhé družstvo odmlčelo a my jsme ponechali veškerou iniciativu na nervózní Sasch a neomylné Andromache (doufám, že to píšu dobře, pořádně si pamatuju tu druhou verzi přezdívky :) ). Já jsem společně s Dogou byla vyloučena z družstva za neustálé přebíhání k protivníkovi, takže jsem se dál spokojeně věnovala chatování.

   Poté jsme, jak je již tradicí, strávili přibližně hodinu a půl před kulturním domem a čekali na divadelní představení. Živý chakram a hromadný tanec patří mezi nezapomenutelné zážitky, stejně tak jako chvíle, kdy jsem si společně s několika dalšími lidmi pěkně callistoidně zaječela .... ano, bylo to mé poprvé :) Od té doby mám neustálé nutkání si to zopakovat, je to prostě droga, na kterou nic nemá. Nějaké rozbíjení nábytku, nebo cizích hlav (nemluvě o rozbíjení klávesnice), to jsou slabé odvary. Pořádně od plic zavřeštět, to vás zbaví všech přebytečných emocí. Doporučuji!!!

   A přišlo divadlo. Sedla jsem si pěkně dozadu doprostřed, abych měla pěkný výhled, unikla létajícím rajčatům, jejichž výskyt jsem zaznamenala v předních řadách a aby sem se nemusela stydět za své přehnané reakce ;) Divadlo mě nepřekvapilo a bylo stejně kvalitní, jako minulý rok. Je mi jasné, že se možná dotknu všech ostatních, ale pravděpodobně se nemýlím, když řeknu, že veškerou pozornost na sebe strhla Andulka a její "TULI, TULI!!!!!!"

   Následovala pro mě úplně nejočekávanější přednáška - Warlockův Subtext ve Xeně. Na Avalconu jsem měla možnost shlédnout pouze část, takže jsem se teď těšila na několikahodinový nářez. Warlock nám hned na začátku pustil nádherné musicvideo MirkaJ, které nás všechny rozněžnilo a dojalo. Prostě jsme se shodli, že jde o maximálně romantickou záležitost, i když to tak autor prý nezamýšlel. Zkrátka smekám!

   No a co se nestalo .... Už od začátku přednášky se na mě začala projevovat únava z minulé noci a já jsem po první třetině odpadla jak slaměný žok. Ale já stejně z Warlocka ty tři CD vysomruju a doma si dám soukromý komentář. Nebo možná sezvu svojí rodinu, odkomentuju to jim a ukážu jim, co jsme to za úchyly :)

   Ale za to jsem po ránu byla jedna z prvních vzhůru, což se tedy nestává moc často. Mrkli jsme na Kopyta a děvky (krásný překlad), vyfotili jsme se, a jestli si dobře pamatuju, tak pak už jsem jenom kecala s tím, kdo byl zrovna po ruce. Jooo, ještě bych zapomněla na bloopery, které mě osobně docela potěšily, poněvadž šlo i o kousky, které jsem neznala a které byly vcelku vypečené.

   Po kompletním úklidu, kteréhož jsem se jako vždy zúčastnila spíš pasivně, a po opožděném příjezdu starosty, který vše zkontroloval, jsem se společně se Ziinou a Molirem vydala směr Tišnov, kde jsme poobědvali s Darhii, Dogou a Blanche. Poté náš koráb neomylně zamířil na Prahu.

   Poznala jsem spoustu nových, příjemných lidí, utužila přátelské vztahy s těmi, které již znám (teda doufám, že oni to vidí stejně :) ) a domluvila jsem se s XENaimer, že tedy budeme také přítelkyně. (stihly jsme to skoro stejně tak rychle, jako Xena s Gabrielou :) ) To je dost dobré skóre, ne? :)

   Xenisti, jste má nejoblíbenější skupina fanů!!! (doufám, že si to nepřečtou starwarsáci, už by se mnou nemluvili :) )